جاذبه های گردشگری شهرهای استان کرمان

22 خرداد 1396
1 دقیقه خواندن

شهرهای گردشگری کرمان

در دنباله مقالات مربوط به معرفی استان کرمان میخواهیم به برخی از شهرهای گردشگری کرمان بپردازیم ، با آژانس گردشگری پرستو سیر همراه باشید.

جاذبه های رفسنجان 

شهرستان رفسنجان با مساحتی بالغ بر ۱۰۴۰۰ کیلومتر مربع در شمال شرق استان قرار گرفته که از شرق با شهرستان کرمان از غرب با شهرستانهای انار و شهر بابک، از شمال با شهرستان زرند و یزد و از جنوب با شهرستانهای بردسیر و سیرجان همجوار است.

شهرهای گردشگری کرمان

این شهر جزو شهرهای نیمه خشک و کم باران است، میزان بارندگی رفسنجان در حدود ۱۰۰ میلیمتر است که در ارتفاعات به ۲۵۰ میلیمتر می‌رسد. رودخانه‌های معروف منطقه عبارتند از: شور، کبوترخان و شاهزاده عباس، ارتفاعات معروف این شهرستان هم عبارتند از: داوران، راویز (۳۳۳۵ متر) و بی بی حیات (۲۰۷۰ متر). گرچه این شهر امروزه با وجود دانشگاههای آزاده ولی عصر و دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان چهره‌ای دانشگاهی به خود گرفته است ولی شهرت اصلی آن همواره به دلیل مناطق پسته کاری (طلای سبز) و دوم معادن مس سرچشمه بوده است.

شهرستان رفسنجان دارای فرودگاه میباشد و شما میتوانید با تهیه بلیت هواپیما به این شهر سفر کرده و از جاذبه های آن لذت ببرید.

خرید بلیت هواپیما داخلی

زیبایی های بردسیر

شهرستان بردسیر با مساحتی بالغ بر ۶۱۳۹ کیلومتر مربع در مرکز استان قرار گرفته که ازشرق و شمال با شهرستان کرمان، از جنوب با شهرستانهای را بر و بافت و از غرب با شهرستانهای رفسنجان و سیرجان هم جوار است. این شهرستان به دلیل آب و هوای معتدل منطقه‌ای ییلاقی و تفریحی است، کوههای هزار با ارتفاع ۴۴۶۵ متر و لاله زار ۴۴۵۷ متر و نیز رودهای باغین، هفت کوشک و آب بخش به طراوت و زیبایی این شهرستان افزوده است.

شهرستان بافت

 از دیگر شهرهای گردشگری کرمان شهر بافت میباشد.  شهرستان بافت با مساحتی بالغ بر ۱۳۲۹۹ کیلومتر مربع در جنوب استان قرار گرفته که از جنوب با استان هرمزگان، از شمال با شهرستان‌های برد میر و رابر، از شرق با شهرستان جیرفت، از جنوب شرق با شهرستان کهنوج و از غرب به شهرستان سیرجان محدود می‌شود، شهرستان بافت از طبیعت و آب و هوای متنوع سردسیری و گرمسیری برخوردار بوده و میزان بارندگی عادی آن ۳۴ میلیمتر در سال می‌باشد.

جاذبه های رفسنجان

کوههای حرانگ، سیاه، کوه شاه و رودخانه‌های بزنجان، اسفندقه، بافت، سلطانی و جنگلهای طبیعی موقعیت زیبا و معتدل جغرافیای پدید آورده است. از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی این شهرستان منطقه حفاظت شده خبر است که چشم هر بیننده ای را خیره می‌کند.

 

طبیعت جیرفت

شهرستان جیرفت با مساحتی بالغ بر ۸۵۵۲۲ کیلومتر مربع تقریباً در مرکز استان قرار گرفته که از شمال با شهرستان کرمان و بم، از شرق با شهرستان عنبرآباد و از جنوب با شهرستان کهنوج و از غرب با شهرستانهای بافت و رابر هم جوار است. این شهرستان در منطفه ای گرم و خشک قرار گرفته که تابستانهای گرم و زمستانهای معتدل دارد.

کوه های جیرفت

  • تنگ دلفاد
  • شیخ یعقوب
  • بحرآسمان

طبیعت جیرفت

رودخانه های جیرفت

  • هلیل
  • شور
  • سغدر

زیبایی های طبیعی جیرفت همیشه مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده و از مهمترین مقصد های برگزاری تور داخلی میباشد.

شهرستان راور

شهرستان راور با مساحتی بالغ بر ۱۲۹۴۰ کیلومتر مربع در شمالی ‌ترین نقطه استان قرار گرفته که از شمال به استان خراسان جنوبی و از شرق با شهرستان کرمان و از غرب با شهرستانهای کوهبنان و راور همجوار است. این شهرستان در دامنه غربی کویر لوط قرار گرفته از این رو تحت تأثیر هوایی گرم و خشک قرار دارد، از مهمترین صنایع دستی این شهرستان قالی بافی است.


آژانس گردشگری پرستو سیر برگزار کننده تورهای داخلی و خارجی و ارائه دهنده خدمات بلیت هواپیما داخلی و خارجی دارای برنامه ای متنوع با قیمت مناسب از تورهای داخلی و خارجی میباشد،از سایت ما دیدن کنید.