معرفی سه شهر توریستی بهبهان ، آبادان و خرمشهر

28 بهمن 1396
1 دقیقه خواندن

معرفی شهرستان بهبهان | معرفی شهر آبادان

در دنباله مقالات مربوط به معرفی استان ها ، میخواهیم به معرفی شهرستان بهبهان  ، معرفی آبادان و شهر خرمشهر بپردازیم. با آژانس گردشگری پرستو سیر همراه باشید.

جاذبه های شهرستان بهبهان

قبل از بررسی جاذبه های شهرستان بهبهان سعی میکنیم به طور کلی به معرفی شهرستان بهبهان بپردازیم که در جنوب شرقی استان خوزستان قرار گرفته و در مسیر راههای فارس ، بوشهر و کهگیلویه قرار گرفته، آب و هوای بهبهان در بهار و زمستان و پاییز معتدل و در تابستان گرم است تا حدی که هوا به ۵۰ درجه هم میرسد، ارتفاع این شهر از سطح دریا ۳۰۵ متر می باشد و فاصله آن تا اهواز ۲۲۰ کیلومتر و تهران ۱۱۰۰ کیلومتر است.

وجه تسمیه نام آن به گذشته باز میگردد. گویند چون مردم آن درگذشته چادرنشین بوده اند به این محل ( بهبهان) یعنی چادر سیاه می گفتند و چون بعدها چادرها به خانه های سنگ و گلی تبدیل شد نام آنرا به ( به بهان ) تغییر دادند یعنی بهتر از چادر سیاه، قدمت و پیشینه این شهر به بیش از ۱۵۰۰ سال و روزگار ساسانی باز میگردد.

بلیط هواپیما ماهان

بلیت هواپیمای ماهان اینترنتی

معرفی شهرستان بهبهان

آثار تاریخی شهرستان بهبهان

آثار تاریخی شهرستان بهبهان شامل موارد زیر است :

  • خرابه های شهر ساسانی
  • تپه های تاریخی ۷۰۰۰ ساله
  • عمارت بشیر و نذیر
  • راسته بازار
  • مدرسه خیرآباد

آثار تاریخی شهرستان بهبهان این شهر رابه یکی از مهمترین جاذبه ها گردگشری استان خوزستان تبدیل نموده است  این شهر ، از مهمترین مراکز برگزاری تور داخلی میباشد.

خرید بلیت هواپیمای داخلی

بلیت هواپیما

تور های نوروز 97

 

جاذبه های شهر آبادان

در مرحله بعد معرفی شهر  آبادان ، به جاذبه های شهر آبادان میپردازیم . در دلتایی که اطراف آنرا دریا و رودخانه های کارون و بهمنشیر فراگرفته قرار دارد و در فاصله ۱۰۰۰ کیلومتری تهران واقع است، وجه تسمیه نام آن چنین است که در اوایل اسلام در جنوب شهر فعلی عبادتگاهی وجود داشته به نام ( عبادان ) و شاید آبادان نام فارسی شده آن باشد، ارتفاع این شهر از سطح دریا ۵ متر میباشد، این منطقه در ابتدا قصبه ای کوچک بود که ماهیگیران در آن زندگی می کردند تا اینکه در اوایل قرن بیستم به دلیل توسعه صنعت نفت به رونق آن افزوده شد، تا جاییکه امروزه وسعت تأسیسات نفتی آبادان نزدیک به ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ مترمربع میباشد و از بزرگترین شهرهای نفتی جهان به شمار میرود.

معرفی شهر آبادان

جاذبه های شهرستان خرمشهر

شهر خرمشهر در منتهی الیه جنوب غربی استان خوزستان و در محل تلاقی رودخانه های کارون، کرخه، دجله و فرات، (اروند رود) و در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر آبادان قرار گرفته است. خرمشهر که امروزه تنها به عنوان یک شهر معمولی به حساب نمی آید سمبل غیرت و آزادگی ملی است که از سراسر ایران با خون خود در حفظ و آزادسازی آن دلیرانه کوشیدند.

جاذبه های شهرستان خرمشهر

پروازهای داخلی ماهان

پروازهای خارجی ماهان

راهنمای خرید بلیت ماهان

 

اهمیت عمده این شهر به سبب ارتباط با دریای آزاد و تأسیسات بندری است. از سال ۱۳۱۴ خورشیدی که رسماً نام آن به خرمشهر تبدیل گردید هر روز به رونق و توسعه اقتصادی آن افزوده گردید، اولین اسکله تجاری بزرگ در این شهر برای پهلو گرفتن کشتیهای اقیانوس پیما در سال ۱۳۱۸ خورشیدی مورد بهره برداری قرار گرفت و در دوران جنگ جهانی دوم با ساخت شش اسکلهٔ دیگر در پیروزی متفقین نقش عمده ای را ایفا نمود، رشد و توسعه اقتصادی و تجاری این شهر تا آغاز جنگ هشت ساله همچنان ادامه داشت و متأسفانه در طول جنگ تحمیلی متحمل آسیبهای فراوانی گردید که بعد از پایان جنگ بازسازی های اساسی برای بازگشایی و راه اندازی مجدد این بندر مهم آغاز شد تا بلکه باز رونق و شکوفایی گذشته خود را باز یابد.


آژانس گردشگری پرستو سیر برگزار کننده تور های داخلی و خارجی و ارائه دهنده خدمات بلیت هواپیمای داخلی و خارجی دارای برنامه متنوعی از تور های خارجی و تور داخلی میباشد، از سایت ما دیدن کنید.