تور مشهد نوروز 98 خاطره انگیز و به یاد ماندنی

30 دی 1397
1 دقیقه خواندن

 

تور مشهد نوروز 98 یکی از تورهای داخل ایران در ایام تعطیلات عید 98 است که طرفداران بسیاری دارد. این تورها نه تنها در بین هموطنان ایرانی، بلکه در بین مردم کشورهای خارج از ایران نیز شناخته شده است. مشهد به دلیل مرکزیت مذهبی و گردشگری آن، بسیار مورد توجه در مناسبتها و تعطیلات می باشد.

تور مشهد نوروز 98 خاطره انگیز و به یاد ماندنی:

تور مشهد نوروز 98 یکی از رویایی ترین و خاطره انگیزترین سفرهای دسته جمعی شما خواهد شد. شما در این تور به یادماندنی از مکانهای مهمی در شهر مشهد دیدن مینمایید که هیچگاه از یاد نخواهید برد. چنانچه مایل به دریافت اطلاعات بیشتر می باشید، تا انتهای این مطالب با ما همراهی نمایید.

درباره شهر مشهد:

تور مشهد نوروز 98 یکی از بهترین تورها ی عید امسال است. مشهد یکی از شهرهای ایران است که هر ساله به مناسبتهای گوناگون، مسافران بسیاری را پذیرا می باشد. این شهر محل شهادت امام هشتم شیعیان، امام رضا(ع) است و صد درصد مسافران این شهر، به حرم ایشان مشرف می شوند.در حقیقت این شهر قطب مذهبی شهرهای ایران است. به جهت مکانهای گردشگری مهمی که در این شهر قرار دارد، به نوعی قطب گردشگری نیز محسوب می شود.

دلیل اهمیت تورمشهد نوروز 98:

تعطیلات عید 98 با تور مشهد نوروز 98 ،در راه است و کسانی که هر ساله برنامه های تعطیلاتشان را از قبل تنظیم مینمایند، به فکر برنامه ریزی برای تعطیلات عید 98 هستند. بسیاری از ایرانیان یکی از مکانهای گذران تعطیلات خود را مکان مذهبی مانند شهر مشهد و بارگاه امام رضا(ع) در نظر میگیرند.

در گذشته این شهر صرفا به دلیل مذهبی بودن آن، زائران بسیاری را به سوی خود جلب می کرد. در حال حاضر به دلیل وجود اماکن مذهبی و اماکن گردشگری، مدت زمان بیشتری را به این شهر اختصاص می دهند. ما به عنوان مجریان تور مشهد نوروز 98 در این قسمت قصد داریم کمی درمورد اماکن مذهبی و گردشگری مشهد، حضور محترمتان اطلاعاتی ارائه نمائیم. پس همراه ما باشید.

تورمشهد نوروز 98 و حرم امام رضا (ع):

امکان ندارد افرادی با تور مشهد نوروز 98 به مشهد مسافرت نمایند و از بارگاه ملکوتی امام هشتم شیعیان، امام رضا(ع) دیدن نکنند. بیشتر اوقات دلیل مسافرت به این شهر، فقط زیارت بارگاه این امام بزرگوار است. زائران این مکان مقدس، روز به روز، به اندازه ای بر تعدادشان افزوده می شود که مساحت این مکان هر ساله افزایش میابد تا زائران، مکان آرامش بخشی برای خلوت با امام خود داشته باشند.

تورمشهد نوروز 98 و موزه مردم شناسی:

از جاذبه های تور مشهد نوروز 98 ، این موزه است. در بین ایرانیان، کمتر کسی ممکن است به بازدید از موزه علاقمند نباشد. حمام مهدی قلی بیگ و موزه مردم شناسی مشهد، یکی از پربازدیدترین اماکن تاریخی مشهد است. این موزه جنب مقبره امیر غیاث الدین ملک شاه که در ضلع غربی حرم قرار دارد، واقع شده است.

تورمشهد نوروز 98 و آرامگاه فردوسی:

از عجایب تور مشهد نوروز 98، آرامگاه فردوسی بزرگ است. مقبره شاعر شاهنامه و خالق رستم و سهراب، در بیست کیلومتری شهر مشهد و در میان باغ زیبای بزرگی قرار دارد. شیوه معماری این آرامگاه از زمان هخامنشیان و به اعتقاد برخی باستانشناسان، از دوره اشکانیان، الهام گرفته شده است.

تورمشهد نوروز 98 و سد کارده:

مکان دیدنی تورمشهد نوروز 98 سد کاره است. این سد زیبا در ۴۰ کیلومتری شمال مشهد و در جاده کلات واقع شده است. نوعی بتن خاص در این سد به کار رفته است که دارای دو قوس متقارن و مخزنی شکل می باشد. این سد با ارتفاع ۶۷ متر و حجم ۳۲ هزار مترمکعب بسیار شگفت انگیز است. به جهت وجود رودخانه کارده که دارای مناظر جذاب کوهستانی است، مجموعه ای تفریحی در ساحل این سد به عنوان تفرجگاه تعبیه شده است.

تورمشهد نوروز 98 و باغ وحش وكيل آباد:

از مراکز دیدنی در تور مشهد نوروز 98، باغ وحش وكيل آباد است. این باغ وحش معروف، در کنار پارک جنگلی وکیل آباد قرار دارد. باغ وحش فوق، دارای جاندارانی از قبیل پرندگان، خزندگان، آبزیان و … می باشد. با بازدید از این باغ وحش، اوقات خوشی را در کنار هم سفران خود سپری خواهید نمود.