مرز های رسمی اربعین اعلام شدند

27 مهر 1396
0 دقیقه خواندن

 چهار مرز رسمی برای سفر زائران اربعین حسینی آماده شد 

مرز های رسمی برای سفر اربعین

مرز های رسمی برای سفر اربعین

طی بر گزاری نشست خبری در شلمچه امروز عصر.سید مرتضی افشانی به تعداد مرزهایی که برای اربعین به صورت رسمی فعالیت میکنند اشاره کرد : وزارتخانه های مرتبط با مقوله اربعین حسینی موظف هستند از منابع داخلی خود مسایل مرزهای خروجی کشور را برطرف کنند تا مشکلی برای زائران اربعین پیش نیاید. 
آقای افشانی با اشاره به اینکه مرز شلمچه از آمادگی بیشتری نسبت به سایر مرزها دارد در ادامه سخن های خود افزود: با توجه به این موضوع که در سال های آینده اربعین در فصل گرم است امکانات مرزها به ویژه شلمچه باید به صورت دایمی پیش بینی شود. 
وی ادامه داد: یک هزار نفر اکنون در بخش های مختلف در پایانه مرزی شملچه مشغول کار هستند تا زائران عتبات عالیات و اربعین حسینی مشکلی نداشته باشند. 
ساخت سه توقف گاه 14 هزار هکتاری موضوع دیگری بود که معاون استانداری خوزستان و فرماندار خمینی شهر به آن اشاره کرد و چنین گفت: برای استقرار 50 هزار دستگاه خودرو در توقفگاه های شلمچه جانمایی پیش بینی شده است. 
در این نشست خبری آقای ولی الله حیاتی اضافه کرد: پنج استان و هفت شهرستان به عنوان معین خرمشهر در برگزاری همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی در شلمچه حضور دارند. 
وی افزود: 420 موکب حسینی در موقعیت های پیش بینی شده در شلمچه مستقر می شوند. 
شلمچه در 16 کیلومتری خرمشهر تنها مرزی است که امکان استفاده از خدمات ریلی، ناوگان حمل و نقل عمومی زمینی و ناوگان دریایی را دارد. 
600 هزار نفر اربعین سال 95 برای حضور در آیین های سوگواری امام حسین (ع) از مرز شلمچه گذر کردند.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.