طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه در مجلس

11 آبان 1396
1 دقیقه خواندن

 تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه 

 

 

روز پنجشنبه آقای شهاب نادری در مقابل میکروفن خبرنگاران قرار گرفت و اعلام کرد: برای اشتغالزایی و کاهش بیکاری در کشور نیازمند آن هستیم که حوزه گردشگری را در کشور رونق دهیم، زیرا این حوزه بعد از خودرو و نفت سومین صنعت پر درآمد جهان است. 
وی اظهار کرد: بر این اساس در برنامه ششم توسعه ماده 98 و 99 و 100 موادی بود که در برنامه تلفیق این برنامه نیز به حوزه گردشگری توجه جدی شد و نمایندگان مجلس بر آن شدند این کار را انجام دهند. 
نادری در ادامه صحبت های خود اینگونه ادامه داد که : اکنون برون رفت کشور از معضل بیکاری به رونق گردشگری بستگی دارد و تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه می تواند چشم انداز بهتری داشته باشد. 
نماینده مردم پاوه و اورامانات ادامه داد: نمایندگان مجلس این طرح را در کمیسیون های اجتماعی و مشترک مطرح و در این کمیسیون ها رای لازم را دریافت کرده اند که در اولین فرصت سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تبدیل می شود. 

بیشتر بخوانید:https://parastooseir.com/fraudsters-cultural-heritage-forums/

 

اظهارات نایب رییس میراث فرهنگی در مورد گردشگری استان زنجان

نایب رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تحقق این امر با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که سال را به اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری کردند می تواند اشتغال مورد نظر در این راستا برای جوانان کشور فراهم کند چرا که امروز دغدغه اصلی خانواده ها محسوب می شود. 
نادری افزود: امروز گردشگری مقوله ای است که تمام دنیا به این سمت و سو حرکت کرده، امیدواریم انجام اقداماتی در استان زنجان نیز به ماندگاری بیشتر گردشگران منجر شود. 

تبدیل میراث فرهنگی به وزارتخانه وی اظهار کرد: رئیس سازمان میراث فرهنگی بر اشتغال 14 هزار نفر تاکید داشتند ، این کار وقتی محقق می شود که سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه تبدیل و امکانات و شرایط لازم برای گردشگری نیز ایجاد شود.

صنایع دستی از مهمترین جذابیت های گردشگری زنجان

شاید برای شما جالب باشد که به برخی از اطلاعات گردشگری استان زنجان اشاره کنیم .اما پیش از آن باید به اهمیت صنایع دستی پی ببرید.
اکنون 45 هزار زنجانی در حوزه صنایع دستی فعالیت دارند که تاکنون فعالیت 9 هزار و 600 نفر از آنان ثبت و شناسنامه دار شده است. 
بیشترین بخش تولید صنایع دستی استان زنجان در حوزه صنایع فلزی همچون مسگری و چاقو سازی است.
چاروق دوزی، گلیم بافی و ملیله کاری نیز از دیگر رشته های عمده در حوزه صنایع دستی استان زنجان است.
حدود یکهزار و 800 اثر تاریخی در استان زنجان شناسایی شده که 746 مورد از آن ها در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.