صربستان به قدرت گردشگری ایران اعتراف کرد

27 مهر 1396
0 دقیقه خواندن

 «داناس» صربستان: حضور دوباره ایران در نقشه گردشگری جهان

گردشگری ایران

روزنامه ناداس یکی از پرفروش ترین و معتبر ترین روزنامه های صربستان بیان کرد :تعداد گردشگران مارس 2016 و 2017 نسبت به همین مدت در سال گذشته 50 درصد افزایش پیداک رده است و همچنین این آمار نسب به سال های 2009و 2010 سه برابر شده است.
این روزنامه صربستانی دلیل این پیشرفت ایران را امضائ قراردادی مابین ایران و قدرت های جهانی در ژوئیه ی سال 2015 دانست که با توقف بسیاری از فعالیت های هسته ای ایران و لغو بسیاری از قرار داد های ما بین شد.
این روزنامه بلگرادی در ادامه مطلب خود افزود : یک گروه از خبرنگاران صربستان اخیرا این فرصت را داشتند که از نزدیک با اسرار ایران باستان و همچنین با واقعیت های جمهوری اسلامی ایران که در منطقه غرب آسیا و شرق میانه نفوذ دارد، آشنا شدند. 
این روزنامه افزود: تهران 15میلیون نفری که اطرف آن را کوه های مرتفع با 4 هزار متر ارتفاع احاطه کرده و همچنین شهر شیراز که مترادف هنر است و تخت جمشید در آن واقع شده از دیگر نقاطی بودند که خبرنگاران از انها دیدن کردند.

رشد گردشگری ایران پس از توافق هسته ای

نوشته های این روزنامه اینگونه ادامه پیدا کرد که: می توان گفت که گسترش ورود گردشگران به ایران قبل از امضای توافق نامه هسته ای یعنی با ورود حسن روحانی رئیس جمهور ایران بر حکومت در سال 2013 شروع شده بود. ایران طرحی را برای سرمایه گذاری 30 میلیارد دلاری در صنعت گردشگری تا سال 2015 در دست انجام دارد.
بنا به این گزارش؛ در ایران آثار فرهنگی باستانی زیادی وجود دارد که از تاکنون 19 اثر فرهنگی و تاریخی در فهرست میراث فرهنگی جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.
در ادامه این گزارش به باز شدن مجدد خطوط هوایی برای ایران مانند خط مستقیم از انگلستان و هلند را اعلام کرد که این خطوط نه تنا میتوانند برای جابجایی گردشگران استفاده شوند بلکه با حضور تاجران از سایر کشور ها و عقد قرار داد های جدید در ایران باعث رشد اشتغال زایی در این کشور خواهد شد.
داناس ادامه داد: گردشگری یکی از راه های آشنا شدن با میراث فرهنگی کشورها است. ایران کشوری با چهار فصل در سال می باشد که تعداد زیادی شهرهای باستانی و مقصدهای جذاب گردشگری دارد و قابل تقدیر است. 
همچنین گردشگری درمانی یکی از شاخه های گردشگری در ایران می باشد که بسیاری برای معالجه به این کشور سفر می کنند.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.