با تور شیراز تعطیلاتمان چگونه می‌گذرد؟

19 مرداد 1398
0 دقیقه خواندن

در این مقاله ما شما را با مکان‌های دیدنی شیراز که لازم است در سفر به شیراز حتماً از آن‌ها دیدن کنید آشنا می‌کنیم. پس از مطالعه‌ی این مقاله می‌توانید با توجه به خدماتی که هر آژانس مسافرتی ارائه می‌کند، تور شیراز در تعطیلات را انتخاب کنید. تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

شهر شیراز یک شهر توریستی است که سفر به این شهر باستانی در قالب تور شیراز می‌تواند بسیار دل‌چسب و دیدنی باشد. اما پکیج تور شیراز باید شامل چه آیتم‌ها و مواردی باشد؟ در این مقاله ما شما را با مکان‌های دیدنی شیراز که لازم است در سفر به شیراز حتماً از آن‌ها دیدن کنید آشنا می‌کنیم. پس از مطالعه‌ی این مقاله می‌توانید با توجه به خدماتی که هر آژانس مسافرتی ارائه می‌کند، تور شیراز در تعطیلات را انتخاب کنید. تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

پرسپولیس و یا تخت جمشید در تور شیراز

گل سر سبد مکان‌های دیدنی شیراز که هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند پرسپولیس و یا تخت جمشید است. این مکان تاریخی یادآور شکوه و عظمت ایران باستان است. 2500 سال پیش تخت جمشید یکی از پایتخت‌های هخامنشیان بوده است و با وجود این که قرن‌ها از ساخت آن می‌گذرد و هجوم اقوام بیگانه از جمله اسکندر را به خود دیده است همچنان زیبایی وصف نشدنی دارد. پرسپولیس و یا تخت جمشید در زمره‌ی میراث جهانی یونسکو قرار دارد. پس در هنگام انتخاب تور شیراز در نظر داشته باشید که بازدید از این مکان افسانه‌ای را در برنامه‌های خود داشته باشد.

آرامگاه حافظ و سعدی

حافظ و سعدی پر آوازه‌ترین شعرای زبان فارسی هستند. آرامگاه این دو شاعر در شهر شیراز قرار دارد. آرامگاه حافظ در شمال غربی شهر شیراز و آرامگاه سعدی نیز در نزدیکی آرامگاه حافظ قرار دارد. بدون شک سفر به شیراز بدون دیدن آرامگاه این دو شاعر بزرگ شیرازی ناتمام خواهد بود پس لازم است در انتخاب تور شیراز در تعطیلات این نکته را در نظر داشته باشید. حافظ شاعر قرن هشتم هجری است و آرامگاه او نسبت آرامگاه سعدی رونق بیشتری دارد. در آرامگاه حافظ می‌توانید فال حافظ بگیرید. در هر دو آرامگاه حافظ و سعدی چایخانه‌هایی وجود دارد که می‌توان در آن‌ها استراحت کرد و یک فنجان چای نوشید.

بازار وکیل

بازار وکیل بازار سنتی شیراز است که از صدها دکه و مغازه تشکیل شده است. این بازار علاوه بر اینکه یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های تاریخی شیراز است، محلی برای خرید سوغاتی و خریدهای سفر نیز خواهد بود. ادویه‌های خوش عطر، فرش، لوازم خانه و غیره همگی در این بازار به فروش می‌رسند. حجره‌ها و مغازه‌ها، چای‌خانه‌ها، دالان‌ها، کاروانسراها و حمام‌های سنتی همگی از دیدنی‌های این بازار شلوغ و توریستی هستند. بازدید از این بازار پر زرق و برق حداقل یک نیم روز طول می‌کشد پس در نظر داشته باشید تور شیراز مورد نظر شما زمان کافی را برای این مکان دیدنی اختصاص داده باشد.

باغ ارم

باغ ارم قطعاً معروف‌ترین باغ شیراز است که قاجار در وسط آن یک کاخ بزرگ بنا کرده است. این باغ سرشار از درختان و پرچین‌های زیبا و بوته‌های گل سرخ است که عطر آن‌ها سرتاسر باغ را فرا گرفته است. اگر دوست دارید تور شیراز مورد نظر شما این باغ را در برنامه‌های خود قرار دهید باید بدانید که این باغ در اختیار دانشگاه شیراز است و تنها بازدید از باغ امکان پذیر است. کاخ قاجاری که در مرکز باغ قرار گرفته است به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده است و ورود به آن برای عموم آزاد نیست.

پاسارگاد و یا آرامگاه کوروش

پاسارگاد در شهر شیراز یکی از مکان‌های ارزشمند برای مردم ایران است زیرا آرامگاه کوروش اولین پادشاه هخامنشی در این مکان قرار گرفته است. این محل در زمان تولد کوروش بسیار شلوغ خواهد بود. پس اگر می‌خواهید در این زمان به دیدن آرامگاه کوروش بروید باید از مدت‌ها قبل تور شیراز را رزرو کنید. هرچند در تاریخ تولد کوروش اکثر تورهای شیراز بازدید از این مکان را در برنامه‌ی خود قرار می‌دهند. تصویر فوق آرامگاه کوروش در پاسارگاد شیراز را نشان می‌دهد.