در مورد ویزای کانادا بیشتر بدانید …

10 تیر 1397
0 دقیقه خواندن

ویزای کانادا:

کشور کانادا به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت است. برای رفتن به این کشور بنا به هر دلیلی نیازمند ویزای کانادا هستید. سازمان ملل طبق آمارهای منتشر شده، کانادا را یکی از بهترین کشورها برای زندگی اعلام نموده است. دریافت ویزای کانادا بنا به دلایل فراوان و ویژگی های قابل توجیه زیادی برای رفتن به این کشور صورت می گیرد:

 • زندگی آسوده در یکی از بهترین کشورهای دنیا
 • تحصیل خوب و ایجاد شرایط بسیار مناسب برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر با درجه ی علمی فوق العاده
 • اقدام به سرمایه گذاری موفقیت آمیز با توجه به فرصت های جالب توجه
 • داشتن سرویس های خدماتی و پزشکی سطح بالا و به خصوص برای سالمندان
 • عدم وجود قوانین پیچیده ی زندگی، تحصیلی و کاری، به خصوص برای آغاز یک سیستم درآمدزایی مناسب
 • دسترسی راحت و کوتاه به کشورهای مطرح و اقتصادی خوب نظیر آمریکا و مکزیک
 • دریافت اقامت دائم در این کشور پس از چند سال ماندن
 • داشتن قوانین اجتماعی بسیار خوب برای شهروندان نظیر بیمه بیکاری که جزئیات مناسبی را در اختیار شما قرار خواهند داد.
 • امکانات مختلف برای کودکان، سیستم های بهداشتی و آموزشی ایده آل برای یک زندگی سالم.

اخذ ویزای کانادا نیازمند تهیه ی مدارکی است که در قسمت های مختلف به تفصیل به آنها اشاره شده است. تفاوتی ندارد که به چه منظور قصد سفر به این کشور را دارید. چه به دلایل خانوادگی و دیدار اقوام و چه به انگیزه های تحصیلی و کسب درآمد بیشتر، نیازمند اخذ مجوز ورود به این کشور هستید. این مجوز در قالب ویزای کانادا به شما داده خواهد شد.

به منظور دریافت ویزای کانادا ضمن تهیه ی تمامی مدارک مورد نیاز، به سفارت کانادا مراجعه می کنید تا ادامه ی روند صدور ویزای کانادا برای شما انجام گیرد. البته که با توجه به پیشرفت فرایندهای ارتباطی می توانید از طریق اینترنت و وب سایت سفارت کانادا نیز اقدامات مورد نیاز را انجام دهید.

برای دریافت ویزای کانادا در گام اول باید دلیل یا موضع شما برای رفتن به این کشور مشخص باشد، چرا که بسته به دلایل شما، ویزای مسافرتی متفاوتی باید بگیرید. بنابراین بخشی از انواع ویزاهای کانادا به صورت زیر هستند:

همانطور که از نامش پیداست برای دریافت ویزای توریستی کانادا، در ابتدا نباید تابعیت آن کشور را داشته باشید تا بعد از آن بتوانید به صورت قانونی از کانادا به عنوان توریست یا گردشگر بازدید کنید. به طور میانگین سالیانه بالغ بر 35 میلیون توریست با این عنوان به کانادا مسافرت می کنند. ویزای توریستی کانادا به 4 نوع تقسیم می شود:

 • ویزای تک وروده ویزایی است که با داشتن آن تنها می توانید یک بار به کانادا سفر کنید.
 • ویزای چند وروده ویزایی است که با داشتن آن می توانید با توجه به میزان اعتبار آن به تعداد دفعات مختلف به کانادا سفر کنید.
 • سوپر ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد اقامت بیش از 6 ماه در این کشور را دارند.
 • ویزای ترانزیت برای افرادی است که قصد بازدید از این کشور را ندارند. این افراد برای ورود باید ویزای ترانزیت دریافت کنند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا به دلیل ویژگی های جذاب و خوب دانشگاه های این کشور یکی از محبوب ترین روش های ورود به کانادا است. اگر قصد ماندن در کانادا برای تحصیل دارید، ابتدا باید شرایط پذیرش در یکی از دانشگاه های این کشور را فراهم کنید. دریافت ویزای تحصیلی کانادا به منزله ی این موضوع است که تا پایان زمان تحصیل می توانید بدون هیچ محدودیتی به این کشور سفر کنید. اعتبار ویزای تحصیلی معمولا تا زمان اتمام تحصیل در مقطع مورد نظر است.

ویزای کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا به دو شکل کلی تقسیم می شود:

سرمایه گذاری بدون بازگشت: در این روش شما ملزم به واریز مبلغی مشخص شده در یکی از بانک های این کشور هستید. این مبلغ در بخش های مختلف کانادا متفاوت است. با این اقدام مجوز حضور شما در این کشور صادر می شود.

در روش دوم مبلغ بیشتری واریز می کنید. تفاوت در این است که در شیوه ی اول مبلغ واریز شده قابل بازگشت نیست، اما در روش دوم پس از یک بازه ی زمانی، مبلغ مورد نظر قابل دریافت است.