تور مشهد نوروز 99

مشهد شهری مقدس و حرم رضوی قبله آمال مسلمین به‌حساب می‌آید. این شهر در استان خراسان رضوی واقع‌شده است. مشهد دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فروان و متنوعی می‌باشد. از جاذبه‌های گردشگری این منطقه می‌توان به آرامگاه فردوسی، شهر نیشابور، حرم رضوی و طرقبه اشاره کرد. با تور نوروز مشهد 99 پرستو سیر از تمام این نقاط دیدن کنید. تور نوروز مشهد 99 به‌صرفه و اقتصادی است. در ادامه بیشتر در باب شهر تاریخی-مذهبی مشهد توضیح خواهیم داد. آرامگاه خیام و آرامگاه عطار شاعر و دانشمند بزرگ ایرانی، منطقه تفریحی سرزمین موج‌های آبی و دهکده چوبی هم از دیگر جاذبه‌ی گردشگری این استان هستند که در شهر نیشابور قرار دارند.

مشهد شهری مقدس و حرم رضوی قبله آمال مسلمین به‌حساب می‌آید. این شهر در استان خراسان رضوی واقع‌شده است. مشهد دارای جاذبه‌های طبیعی و گردشگری فروان و متنوعی می‌باشد. از جاذبه‌های گردشگری این منطقه می‌توان به آرامگاه فردوسی، شهر نیشابور، حرم رضوی و طرقبه اشاره کرد. با تور نوروز مشهد 99 پرستو از تمام این نقاط دیدن کنید. تور نوروز مشهد 99 به‌صرفه و اقتصادی است. در ادامه بیشتر در باب شهر تاریخی-مذهبی مشهد توضیح خواهیم داد. آرامگاه خیام و آرامگاه عطار شاعر و دانشمند بزرگ ایرانی، منطقه تفریحی سرزمین موج‌های آبی و دهکده چوبی هم از دیگر جاذبه‌ی گردشگری این استان هستند که در شهر نیشابور قرار دارند.

آب‌وهوا و اقلیم مشهد:

مشهد در مجاورت استان‌هایی چون سیستان و بلوچستان، یزد و کرمان قرار دارد. به علت اینکه اطراف مشهد را کوه‌ها در برگرفته‌اند و ورزش بادهای شدید، آب‌وهوای این اقلیم گرم و خشک است. مشهد از دریا دور می‌باشد. همراه با تور نوروز مشهد 99 در فصولی که آب‌وهوا این منطقه مطلوب‌تر است به استان خراسان رضوی سفر کنید.

شمال استان خراسان رضوی به خاطر وجود ییلاقاتی نظیر طرقبه و شاندیز، آب و هوایی کوهستانی و معتدل دارد. در این منطقه محصولاتی مانند زعفران به کشت می‌رسد. این ماده یکی از معروف‌ترین سوغات مشهد به‌حساب می‌آید. سفر به مشهد مقدس و بازدید از مناطق تفریحی این شهر را در لیست برنامه‌های خود قرار دهید. ما به شما تور نوروز مشهد 99 را پیشنهاد می‌کنیم.

حرم رضوی:

سالانه برای مناسبت‌های مختلف تعداد زیادی از مسلمانان از کشورهای مجاور برای زیارت امام رضا در حرم رضوی به مشهد سفر می‌کنند. میانگین زائران حرم رضوی سالانه چیزی حدود 27 میلیون نفر است. آستان قدس رضوی دارای موزه‌های مختلفی است که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نیست. تور نوروز مشهد 99 بازدید از موزه‌های آستان قدس رضوی را برای مشتریان خود در نظر گرفته است.

حرم رضوی و موزه‌های آستان قدس در زمره مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر مشهد به‌حساب می‌آیند. حرم رضوی شامل بخش‌های مختلفی است که شامل مزار امام رضا (ع)، مسجد گوهرشاد، رواق‌های متعدد، سالن غذاخوری، موزه‌ها، حوزه‌های علمیه و کتابخانه می‌شوند. تور نوروز مشهد 99 زیارت از این بارگاه ملکوتی و بخش‌های دیگر آن را در لیست برنامه‌های خود جای‌داده است.

آرامگاه فردوسی:

فردوسی یکی از بزرگ‌ترین شعرای ایرانی است که تنها در این سرزمین بلکه در جهان بسیار شناخته‌شده است. شاهنامه فردوسی به چندین زبان زنده‌ی دنیا ترجمه‌شده است. آرامگاه فردوسی در فاصله کمی از شهر مشهد در توس قرار دارد.

در زیرزمین آرامگاه فردوسی، اشعار شاهنامه به‌صورت برجسته و با خط نستعلیق بر دیوارها آویزان شده است. در مجاورت آرامگاه فردوسی، مجسمه یادبودی از اخوان ثالث و چند تن از شاعران دیگر قرار دارد. تور نوروز مشهد 99 گشت‌وگذار در بهترین جاذبه‌های گردشگری مشهد را در نظر گرفته است.

معرفی ییلاق طرقبه:

طرقبه بعد از شاندیز یکی از ییلاق‌های بی‌نظیر مشهد است. طرقبه در شهر توس قرار دارد. شما می‌توانید رشته‌کوه‌های بینالود را تماشا کنید. طرقبه درواقع یک دهات به‌حساب می‌آید. سالانه توریست‌های زیادی برای گشت‌وگذار و استفاده از فضای سبز این منطقه به مشهد سفر می‌کنند. با تور نوروز مشهد 99 گشت‌وگذار متفاوتی را در تفرجگاه‌های طرقبه تجربه کنید.

وجود امکاناتی مانند رستوران‌های مختلف محلی و لوکس، فروشگاه‌های بزرگ در طرقبه موجب رونق این منطقه شده است. شما می‌توانید به‌عنوان سوغاتی آجیل و صنایع‌دستی را خریداری نمایید. تور نوروز مشهد 99 خرید سوغاتی را از مراکز معتبر طرقبه برای مسافران خود در نظر گرفته است.

نیشابور:

نیشابور در مشهد به شهر فیروزه معروف است. نیشابور در نزدیکی مشهد قرار دارد. جاذبه‌های گردشگری زیاد این منطقه بسیاری از مسافران علاقه‌مند به سفر به این شهر می‌کند. به‌عنوان‌مثال می‌توان به آرامگاه خیام، مغازه‌های فیروزه، دهکده چوبی و آرامگاه عطار اشاره کرد.

یکی از ماندگارترین بناهای تاریخی از حیث معماری، آرامگاه خیام است. خیام یک ستاره‌شناس و دانشمند مطرح در زمان خود بود. آرامگاه خیام بسیار زیبا است چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. حضور در این فضا احساس آرامش بی‌بدیلی را به شما منتقل می‌کند. تور نوروز مشهد 99 استراحتگاه‌هایی را برای مسافران خود رزرو کرده است. اینجا بهشت نیشابور است.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری جذاب نیشابور دهکده چوبی نام دارد. در این منطقه تمام بناها از چوب ساخته‌شده است. سراسر دهکده چوبی مملو از درختان کاج است که زیبایی خاصی به این منطقه بخشیده است.

دهکده چوبی در برابر زلزله مقاوم است. در ساخت خانه‌های این اقلیم در نیشابور از چوب درختانی نظیر سپیدار، توت، گردو، گیلاس و گلابی استفاده‌شده است. همراه با تور نوروز مشهد 99 از مهندسی بی‌نظیر دهکده چوبی نیشابور بازدید نمایید.

آرامگاه عطار هم از دیگر جاذبه‌های گردشگری شهر نیشابور است. عطار یکی عرفای مشهور شهر نیشابور که در دوره تیموریان زندگی می‌کرد. در نزدیکی آرامگاه عطار، مقبره کمال ملک نقاش برجسته ایرانی هم قرار دارد. در تور نوروز مشهد 99 بازدید از مقبره مفاخر ایرانی در لیست برنامه‌ها قرارگرفته است.

سرزمین موج‌های آبی:

سرزمین موج‌های آبی اولین و بزرگ‌ترین پارک آبی خاورمیانه به‌حساب می‌آید. این تفریحگاه در مشهد قرار دارد. سرزمین موج‌های آبی برای همه سنین مناسب است. شما در اینجا می‌توانید هیجان بی‌سابقه‌ای را تجربه کنید. تور نوروز مشهد 99 رفتن به سرزمین موج‌های آبی را به شما پیشنهادمی کند.

سرزمین موج‌های آبی دارای امکانات بسیار خوبی مانند پارکینگ، رستوران، مهدکودک، آب تصفیه‌شده، سرسره‌های ایمن و جذاب را دارد. شما می‌توانید همراه با خانواده ساعاتی را به شنا و تفریح بپردازید. ما تور نوروز مشهد 99 را به شما پیشنهاد می‌کنیم.