گردشگری حلال تا سال 1404

17 مهر 1396
0 دقیقه خواندن

گردشگری حلال و جذب 20 میلیون گردشگر

جذب گردشگر

امروز دوشنبه هفدهم مهرماه سال 96 در یزد یک جلسه ی هم اندیشی تشکیل شده است که در پیرامون آن آقای محمد محب خدایی درباره جذب 20 میلیونی گردشگری افزوده است: جذب این تعداد گردشگر نیازمند تغییر رویه و توجه بیش از پیش به گردشگری حلال به عنوان محور شتاب دهنده است. 
همانطور که از ایشان سوال شده است .در مورد اینکه ایران نباید مانند سایر رقیبان خود در حوزه گردشگری به زیر ساخت های حلال توجه نماید اضافه کرد: کشورمان توانمندی مطلوبی در حوزه گردشگری حلال دارد و همه شاخص های آن موجود است. 
وی استفاده از توانمندی ایرانیان خارج از کشور در جذب گردشگران خارجی را یکی از برنامه های سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: بر این اساس برای ترغیب ایرانیان خارج از کشور به منظور همکاری در جذب گردشگر مشوق هایی در نظر گرفته می شود. جذب گردشگر
آقای محمد محب خدایی در این مورد گفت : حدود پنج میلیون ایرانی مقیم خارج از کشور شناسایی شدند که می توان برای تحقق این برنامه از آنان بهره گرفت که هزینه ها برای جذب گردشگر از این طریق به مراتب کمتر خواهد بود. 
ایشاان از همه شرکت ها و دست اندر کاران حوره گردشگری دعوت به همکاری کرد و در این باره خطاب به همه سخنانی گفت و تصریح کرد: برخی دستگاه ها و نهادها برنامه های حوزه گردشگری را جدی نمی گیرند. 
معاون سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه برنامه ریزی ها باید براساس محور «شهر گردشگر» تنظیم شود، گفت: یزد با توجه به قابلیت ها و توانمندی هایی که دارد می تواند به نخستین شهر مجری الگوهای شهر گردشگر تبدیل شود. 
محب خدایی افزود: در الگوی شهر گردشگر به موضوع گردشگری با هماهنگی دستگاه ها و نهادهای مختلف به طور جدی توجه می شود و فعالیت هایی از جمله اجرای طرح پلیس و تاکسی گردشگری اجرا خواهد شد. 
استان های اصفهان، فارس و یزد به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مطرح هستند و اکثر گردشگران خارجی در سفر به ایران، این استان ها را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند. 
استان یزد 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی دارد و یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه 743 هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار است و در فهرست آثار جهانی ثبت شده است. 
یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاههای زرتشتیان، خانه های تاریخی ، آب انبارها، باغ های تاریخی، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد. 
این نشست هم اندیشی امروز دوشنبه 17/7/96 در دانشگاه یزد برگزار شد که با حضوران شهرداری  فرمانداری و بسیاری از مسئولان این شهرستان صورت گرفته است.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با همراه باشید.