آژانس های گردشگری و جذب گردشگر خارجی

14 آذر 1396
1 دقیقه خواندن

افزایش توریست با حمایت از آژانس های گردشگری

 

افزایش توریست با آژانس های گردشگری

مطابق با گزارشی که از خانم پرانه سلحشوری ،عضو کمیسیون بررسی تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری گردآوری شد.ایشان صحبت هایی داشته اند درباره جذب گردشگران خارجی به وسیله ی آژانس های گردشگری : تبلیغات در شبکه‌های پرمخاطب باعث رونق حوزه گردشگری می‌شود.
او که رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی است سخنان خود را اینگونه ادامه داد که : البته ممکن است این تبلیغات نیازمند صرف هزینه نظیر تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی باشد.
سلحشوری بیان کرد: از سوی دیگر می‌توان در ابتدا با کاهش قیمت‌های سفر به ایران گردشگران را جذب کرد و در سال‌های بعد و پس از به دست آوردن مشتاقان سفر قیمت‌ها را افزایش داد.
سلحشوری با انتقاد از ناآشنا بودن گردشگران خارجی با فرصت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری ایران، گفت: ناآشنا بودن گردشگران با پتانسیل‌های گردشگری در ایران ضعف مسئولان و نیازمند بررسی است که چرا برای توسعه صنعت گردشگری در راستای اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار و با نمایش هویت ملی و دینی اراده‌ای در کشور وجود ندارد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت وجود اراده جهت توسعه گردشگری باید از طریق نهادهای متولی اقدامات لازم انجام شود، گفت: این نهادها یا به صورت مستقیم با گردشگری ارتباط دارند، نظیر سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و یا به صورت غیرمستقیم نظیر شبکه‌های تلویزیونی و ماهواره‌ای و فضای مجازی اثرگذار هستند.
رئیس فراکسیون زنان مجلس با انتقاد ازعملکرد سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در توسعه صنعت گردشگری فعالیت کافی ندارد، حتی نهادهای کلان‌تر از میراث فرهنگی نظیر نهاد ریاست جمهوری نیز برای این موضوع اهمیت چندانی قائل نیست.
سلحشوری با اشاره به زیرساخت‌های لازم جهت توسعه گردشگری، گفت: در کشور فقط چند هتل 5 ستاره در شهرهای بزرگ وجود دارد و شهرهای کوچک فاقد هرگونه مراکز اقامتی قابل قبول هستند؛ لذا اگر حتی بتوان گردشگر جذب کرد ولی شرایط مناسب اقامتی و گردشگری ایجاد نشود، نتیجه موفقیت‌آمیز نیست.
به گزارش خانه ملت، این نماینده مجلس با بیان اینکه گردشگران خارجی برای استفاده از جاذبه‌های فرهنگی و باستانی به ایران سفر می‌کنند، گفت: اگرچه ایران دارای پتانسیل‌های تفریحی است اما دلیل اصلی حضور گردشگران در ایران، بازدید از آثار باستانی، زیارت، لذت از موسیقی سنتی ایرانی و مردم‌شناسی است. 
عضو کمیسیون مشترک بررسی طرح تشکیل وزارت گردشگری و میراث فرهنگی با اشاره به اهمیت جذب گردشگر داخلی، بیان کرد: میراث فرهنگی می‌تواند با استفاده از طرح‌های حمایتی نظیر معافیت‌های مالیاتی و برنامه‌های مشوق آژانس‌های توریستی را تشویق کند تا به جای خروج گردشگر سعی در ورود توریست به کشور داشته باشد که این مسئله باعث درآمدزایی پایدار نیز خواهد شد.


آژانس گردشگری پرستو سیر ارایه دهنده خدمات تور داخلی و برگزار کننده تورهای خارجی، دارای جامع ترین بانک فروش بلیت هواپیمای داخلی و بلیت هواپیمای خارجی است. با ما همراه باشید.