دیدنی های چابهار

15 اردیبهشت 1398
1 دقیقه خواندن

 

 

دیدنی های چابهار هر یک گواه از تاریخ و قدمت این شهر زیبا بوده و نشان از یک فضای ترکیب مدرن و سنتی است. دیدنی های چابهار هر یک زیبایی های مخصوص به خود را دارد و مشخص است که در سال های گذشته تا به امروز مورد ارزیابی تیم های گردشگری بسیاری قرار گرفته است.

 

 

آیا زیباترین دیدنی های چابهار را می شناسید؟

چابهار یکی از زیباترین شهرهای بندری ایران است که از نظر گردشگری رتبه بسیار بالایی دارد. این شهر به طور دقیق در جنوب شرقی سیستان و بلوچستان واقع شده است. در این مقاله قصد داریم در خصوص مهمترین دیدنی های چابهار صحبت  کنیم.

زیباترین دیدنی های چابهار

کوه های مینیاتوری یکی از دیدنی های بسیار زیبا در دیدنی های چابهار است که بازدید از آن به طور کلی بسیار ارزشمند است. در این منطقه کوه ها با یک توازن خاص در کنار هم قرار گرفته اند به طور یکه نمادی از سیاره در کره زمین را نشان می دهد. این کوه در نزدیکی ساحل کچو تا خلیج گواتر قرار دارد و در لیست پدیده های مورفولوژی به ثبت رسیده است.

تالاب لیپار مشهور به تالاب صورتی از دیگر دیدنی های بسیار بهت انگیز در دیدنی های چابهار است که در منطقه ای زیبایی در 15 کیلومتری شرق چابهار قرار دارد این تالاب در نزدیکی روستای زمین واقع شده است و به طور کلی پرندگان زیبایی از جمله چنگر و فلامینگو در این تالاب زندگی می کنند. این تالاب به رنگ زیبای صورتی طراحی شده است و می تواند بهترین شکار برای عکاسان حرفه ای به نظر برسد برای بازدید از این تالاب چه خوب است که غروب آفتاب را انتخاب کنید زیبایی دو چندان تالاب در ذهن شما نقش می بندد. ارزیابی ها نشان می دهد که تالار لیپار به طور کلی دارای بافت طبیعی بوده و هر ساله محققین زیادی این تالاب زیبا را مورد بازدید قرار می دهند.

مهمترین دیدنی های تاریخی چابهار

در دیگر دیدنی های چابهار که در لیست فضای تاریخی این کشور قرار دارد موزه محلی است، موزه محلی این شهر به طور کلی در ساختمان قدیمی قرار دارد که قدمت آن به دوره قاجار باز می گردد. این موزه بر روی سکویی به ارتفاع یک و نیم متر قرار دارد و وسعت 650 متر مربع برای آن در نظر گرفته است. موزه دارای سه درب ورودی بوده و دارای مجموعه اتاق و راهروهای بسیار زیبا است. این موزه به طور کلی دارای سقف های چوبی و ستون های آهنی است. این موزه دارای یک بخش مخصوص مهمان است که دارای طراحی معماری بی نظیری بوده و می تواند شما را حال و هوای شهر زیبای چابهار بیشتر آشنا نماید. در بازدید از این منطقه زمان کافی لحاظ کنید.

غارهای بان مسیتی از دیگر دیدنی های بسیار زیبا در دیدنی های چابهار است که در 5 کیلومتری شمال باختری روستای تیس قرار دارد و به طور دقیق تر در دامنه کوه های شهبازند واقع شده است. این غارها به صورت ترکیبی طراحی شده اند و بخش بیرونی غار طبیعی و بخش داخلی اغلب مصنوعی است. این غارها دارای ظاهری نیم دایره بوده و تراشکاری های بی نظیری درون آن استفاده شده است. این مکان برای تاریخ دوستان بسیار دیدنی و لذت بخش است و به طور کلی بر روی دیوارها هیچ نوع آثاری از خطر و لوحه دیده نمی شود. بازدید از این غار در طول روز فراهم شده است.

در لیست بهترین دیدنی های چابهار گل افشان نیز خودنمایی می کند. گل افشان ها از حیرت انگیزترین دیدنی های چابهار محسوب می شود که در نقطه ای نزدیک به کارنک واقع شده است. کوه گل افشان دارای حدود 100 متر ارتفاع است و به طور کلی چاله ای با قطر یک کیلومتری را در برگرفته است. این چاله ها در فصل های بارندگی بسیار زیبا طراحی شده است و بین دو کوه کم ارتفاع قرار دارد. در طول سال این کوه ها پرتاب گل داشته و منظره ای بسیار مهیج را فراهم می سازد. بازدید از این منطقه برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود.