جاذبه های رامسر در سفر به رامسر با پرستو سیر قسمت دوم

6 مرداد 1397
1 دقیقه خواندن

رامسر یکی  از شهرهای شمالی کشور بوده و در استان مازندران قرار دارد. این شهر زیبا و دیدنی در ناحیه جنوبی دریای خزر واقع شده است. در شرق رامسر، شهرستان شیرود، در قسمت غربی آن، چابکسر قرار دارد و از جنوب با رشته کوه های البرز هم جوار است. مردم این منطقه به زبان گیلکی صحبت می کنند.

آب و هوای شهر رامسر به شدت تحت تأثیر شرایط اقلیمی دریای خزر و کوه های البرز است. اگر قصد دارید به یکی از شهرهای شمالی کشور سفر کنید و تعطیلات آرام و خاطره انگیزی را برای خود رقم بزنید، رامسر بهترین گزینه برای شما است. زمستان  های رامسر، معتدل است و رطوبت هوا در فصل تابستان بسیار زیاد می باشد.

جاذبه های رامسر

به غیر از آب و هوای مطبوع و لذت بخش شهر رامسر، مناظر بکر و طبیعت بی نظیر سر تا سر این منطقه به همراه جاذبه های گردشگری آن، هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. جاده های پر پیچ و خم با درختان بلند و سرسبز، بوته های کوتاه کنار جنگل و مناظر کوهستانی روستاهای رامسر، مکانی عالی را برای گردش و تفریح در استان مازندران رقم زده اند.

جاذبه های شهر رامسر

شهر رامسر با داشتن باغ های مرکبات، مزارع کشت چای و برنج، ییلاق های زیبا، سواحل دیدنی و جذاب و … این منطقه را به یکی از محبوب ترین شهرهای تفریحی شمال ایران تبدیل کرده است. رامسر جاذبه های گردشگری زیادی دارد که در این مطلب شما را با برخی از آن ها آشنا می کنیم.

بوستان جنگلی صفارود، طبیعت منحصر به فرد در رامسر

در فاصله حدود 9 کیلومتری از جاده جواهرده، منطقه جنگلی وسیعی قرار دارد که پوشش گیاهی متنوع آن در تمام منطقه بی نظیر است. محل دقیق بوستان جنگلی صفارود، میان یک دره بزرگ واقع شده که مشرف به رود صفارود می باشد.

مناظر جنگلی بسیار زیبا، رودخانه خروشان و آب و هوای مطبوع بوستان، جذابیت گردشگری رامسر را چند برابر ساخته است. برای دسترسی به بوستان جنگلی صفارود می توانید از سمت میدان غربی شهر رامسر به سمت جاده جواهرده حرکت کنید.

روستای جواهرده، نگین گردشگری شهر رامسر

اگر به گردش در میان رشته کوه های البرز و قله های بلند و پوشیده از گیاهان سرسبز آن علاقه دارید، پیشنهاد می کنیم از رامسر به سمت روستای جواهرده حرکت کنید. روستای جواهرده در فاصله حدود 30 کیلومتری جنوب غربی رامسر قرار دارد. جاده های منتهی به این روستا، پیچ و خم های فرآوان دارد اما مناظر حیرت انگیز اطراف جاده، خستگی را از شما خواهند گرفت.

روستای جواهرده، 2000 متر از سطح دریا بالاتر است؛ همین عامل باعث می شود آب و هوای این منطقه به ویژه هنگام صبح، جلوه بی نظیری را در روستا به وجود آورد. این منطقه برای مردم محلی جزو نواحی ییلاقی به شمار می رود. به شما اطمینان می دهیم با گردش در میان طبیعت جواهرده به مکان های بکر و دست نخورده ای برخورد خواهید کرد که ممکن است به شدت شما را غافلگیر کنند.

در روستای جواهرده تعدادی چشمه وجود دارند که آب آشامیدنی مردم روستا را تأمین می کنند. تنوع پوشش گیاهی منظره های این روستا شامل جنگل های انبوه، جنگل های هیرکانی، درختان بلند، مراتع، بوته زارها و چمنزارها هستند.

گردش در اطراف آبشارهای روستای جواهرده و لذت بردن از مناظر طبیعی آن، یکی دیگر از جاذبه های رامسر در سفر به رامسر می باشد. آبشار صفارود، یکی از آبشارهای معروف رامسر است. در این منطقه امکانات رفاهی برای گردشگران فرآهم شده است؛ پس با خیال آسوده می توانید به دیدن مناظر این آبشار بروید.

 

جنگل دالخانی، منظره ای بهشتی در شهر رامسر

جنگل دالخانی یکی از جاذبه های رامسر در سفر به رامسر است. این جاذبه طبیعی جزو مناطق کوهستانی نیمه شمالی کشور محسوب می شود. اگر از شهر رامسر، حدود 30 کیلومتر به سمت جنوب شرقی حرکت کنید، به مناظر جنگل دالخانی خواهید رسید. کوهنوردی و طبیعت گردی، بهترین سرگرمی و تفریح گردشگران این جنگل هستند.

تور رامسر یکی از تور های جذاب و هیجان انگیز تور های گروهی آژانس گردشگری پرستوسیر می باشد.

تور های پرستو سیر را ببینید!