بازدید از این مکان ها را در سفر به استانبول از دست ندهید.

11 تیر 1398
1 دقیقه خواندن

 

 

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که با بقایای با شکوه و تاریخ غنی خود، گردشگران و توریست ها را میخکوب کرده است. در واقع سفر به استانبول تبدیل به یکی از مهمترین آرزوی توریست ها شد و برای رفتن به آنجا از هر فرصتی استفاده می کنند.

بازدید از این مکان ها را در سفر به استانبول از دست ندهید

 

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای جهان است که با بقایای با شکوه و تاریخ غنی خود، گردشگران و توریست ها را میخکوب کرده است. در واقع سفر به استانبول تبدیل به یکی از مهمترین آرزوی توریست ها شد و برای رفتن به آنجا از هر فرصتی استفاده می کنند.

 استانبول شهری خیره کننده که از دو بخش آسیا و اروپا تشکیل شده؛ با فرهنگ پر جنب و جوش، غذای معروف و مردمی مهمان نواز سفری به یادماندنی را در خاطر افراد ثبت می کند. با ما همسفر شوید تا چند جاذبه گردشگری مشهور استانبول را به شما نشان دهیم.

سفر به استانبول را از دست ندهید

 

  1. مسجد ایا صوفیه:

در سفر به استانبول باید به روحیه و علاقه هایتان توجه کنید. زیرا در این شهر برای تمامی روحیات و نیازهای مسافران مکان برای گردش وجود دارد. اگر به مکان های تاریخی و قدیمی علاقه دارید؛ می توانید به مسجد ایا صوفیه یا مسجد آبی بروید. تاریخچه مسجد ایا صوفیه به قدری غنی است که توریست های اروپایی را جذب خود کرده و آنجا را به پربازدیدترین مکان های دیدنی استانبول تبدیل کرده است.

این مسجد یکی از گرانترین و پرهزینه ترین مساجد ترکیه به حساب می آید.

سفر به استانبول، رویای دست یافتنی

 

2.گالاتا

اگر به برج و دیدن منظره 360 درجه ترکیه علاقه دارید، ما در سفر به استانبول برج گالاتا را پیشنهاد می کنیم. این برج در قرن چهاردهم ساخته شده است و یکی از نشانه های مشهور استانبول است. از بالکن گالاتا، می توانید منظره پانورامای عالی از شهر استانبول را ببینید و عکس های زیبا بگیرید. توجه داشته باشید  گالاتا، یک چشم انداز فوق العاده است و در ذهن شما خواهد ماند.

 

اگر قصد دارید به منطقه تکسیم بروید، این برج در نزدیکی آنجا واقع شده و با 15 تا 20 دقیقه پیاده روی می توانید به آن برسید.

 

3.موزه فرش استانبول

مکان های فرهنگی نیز طرفداران زیادی دارد که تئاتر،موزه و سینما جزء آنهاست. در استانبول موزه های جالب و زیبایی وجود دارد که باب میل ایرانیان هم هست. ناگفته نماند که ایرانیان عزیز با دیدن فرش هیجان زده شده و همیشه دوست دارند تفاوت و کیفیت فرش های کشورهای دیگر را بسنجند. در نتیجه اگر به فرش علاقه دارید، بازدید از این موزه را از دست ندهید.

 

اگر زمان بیشتری داشتید و قصد داشتید موزه دیگری ببینید؛ موزه هنرهای مدرن استانبول مکانی جالب خواهد بود.

 

4.خیابان تکسیم

در سفر به شهر استانبول، اصولا جوان ها به خیابان گردی و ماجراجویی در بین مردم و فرهنگ های گوناگون علاقه دارند. پس خیابان تکسیم جاذبه زیادی برای شما خواهد داشت. تکسیم از آن خیابان هایی به یاد ماندنی است که هر نوع تفریحی که بخواهید در آن پیدا می شود.

از خوراکی های خیابانی گرفته تا خرید سوغاتی، رستوران های معروف و بولینگ و بیلیارد جزء جاذبه های گردشگری منطقه تکسیم است.

 

5.بیوک آدا

گردش با لنج بر روی آب های خروشان استانبول حس و حال خوبی دارد. انسان های زیادی هستند که تنها هدفشان از مسافرت به استانبول گشت و گذار بر روی آب های آرام و دید و بازدید جزیره ها است.  بیوک آدا، جزیره ای دلنشین و آرامبخش که از دو قله تشکیل شده است. زمانی که وارد این جزیره می شوید با خیابان و کوچه های سنگ فرش شده رو به رو می شوید. در این خیابان ها انواع رستوران و مغازه های فروش سوغاتی وجود دارد که برای خرید جایی مناسب و شیک هستند.

 

غذاهای این جزیره بیشتر، غذاهای ملل، ترکیه ای و دریایی است. دلیل مشهور بودن این جزیره به خاطر سکوت و نبود هیچگونه اتومبیل است. اگر قصد دارید دور تا دور این جزیره را ببینید، با دادن 100 لیر می توانید با درشکه یا دوچرخه نهایت لذت را تجربه کنید.